Mīli savu tuvāko kā sevi pašu

Svētajos Rakstos ir teikts: “Nepalieciet nevienam neko parādā kā vienīgi, ka jūs cits citu mīlat.” un “Mīli savu tuvāko kā sevi pašu.” (Romiešiem 13:8,9)

Daudzreiz, ikdienas pienākumos un steigā, mums sāk šķist, ka mūsu tuvākais ir tikai laulātais draugs, bērni vai vecāki un sanāk aizmirst par cilvēkiem, kas nav mūsu radinieki, kas dzīvo mums apkārt, kas cīnās ar ikdienas grūtībām, un ka arī viņi būtu priecīgi, ja kāds tiem pasniegtu palīdzīgu roku.

Tāpēc 16.oktobrī Adventistu Rēzeknes draudze rīkoja labdarības dievkalpojumu veltītu ražas svētku tēmai, uz kuru bija aicinājusi arī maznodrošinātos pilsētas iedzīvotājus. Pēc labdarības dievkalpojuma veselīgu saldumu svētku paciņas saņēma 50 maznodrošinātās personas.

Nākamajā dienā, 17.oktobrī, draudzes pārstāvji bija sarūpējuši Ozolmuižas ciema maznodrošinātajiem iedzīvotājiem labdarības koncertu, arī veltītu Ražas svētku tēmai. Bērni skaitīja dzejoļus un dziedāja dziesmas Littas Andrejevas muzikālajā pavadījumā. Draudzes mācītājs Imants Ģipslis, uzrunājot klātesošos, aicināja vienmēr atcerēties par to, no kurienes nāk svētības saules un lietus veidā. Ka mēs gan varam zemē ielikt sēkliņu, aprūpēt to, laistīt, pieskatīt, bet tikai Dievs ir augšanas fenomena Autors un Uzturētājs. Tāpēc darīsim visu, kas no mums ir atkarīgs ražas lietā un dosim godu arī Tam, kurš visu ir Radījis un joprojām svētī mūs dažādos, varētu teikt, nepelnītos veidos, kurus mēs diezgan bieži uzskatām kā pašus par sevi saprotamus.

Arī koncerta apmeklētāji saņēma labdarības paciņas, kā arī lietotu apģērbu.

Paldies visiem, kas palīdzēja svētku sagatavošanā, “Rēzeknes vēstis” kolektīvam par pretimnākšanu un Ozolmuižas ciema sociālajai darbiniecei Annai Aizupietei par siltu uzņemšanu gaumīgajās kultūras nama telpās.

Mūs novēlējums visiem, kas lasa šo rakstu, būt par labestības stariem citu cilvēku dzīvēs.

Elīna Ģipsle

This entry was posted in Svētki and tagged . Bookmark the permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *