Tik daudz labumu ar minimāliem ieguldījumiem!

11 marta diena Rēzeknē bija apmākusies un ik pa laikam smidzināja lietus. Te stiprāk, te vājāk.

Veselības kluba dalībnieki, kas pulcējas katra mēneša otrajā svētdienā Latgales ielā 19, šoreiz bija aicināti uz lekciju par nūjošanu (Nordic walking) un praktiskajām nodarbībām nūjošanas instruktores Valentīnas Svilānes (Rēzekne) vadībā.

Par nūjošanu ir rakstīts jau samērā daudz. Par to, kā šis sporta veids ienācis pasaulē un Latvijā. Par to, ka tas ir ļoti veselīgi. Par to, ka neprasa īpašu fizisko sagatavotību. Un arī par to, ka lielākais, kas ir nepieciešams, lai nodarbotos ar šo sporta veidu, ir nūjas un gribasspēks.

Nūjošana, papildus mūsdienu cilvēkam nepieciešamajām lietām, – stresa mazināšanai un miega uzlabošanai, veicina arī laimes hormona oksitocīna veidošanos organismā. Un patiešām, sākumā liela daļa nūjotgribētāju domāja, ka praktiskās nodarbības svaigā gaisā būs jāatliek, jo uz ielām daudz peļķu un nebūs tik piemērots laiks nodarbībai. Bet Valentīna mierina, ka tad, kad iziesim ārā, lietus nebūs. Un tā arī notiek! Un pēc vairāk nekā pusstundas visi atgriežas smaidīgi un priecīgi! Pat esot gribējies panūjot ilgāk.

Diemžēl tā ir pierasts, ka cilvēki, ne vienmēr uzņem kaut ko jaunu kā nepieciešamu tieši sev. Bet, ja nepamēģināsi, neticēsi, ka tas patiešām darbojas! Var iegūt tik daudz labumu ar minimāliem ieguldījumiem.

Atgādinām, ka Veselības klubs Rēzeknē darbojas jau otro gadu un tā darbība balstās uz Veimaras (Weimar) (ASV) institūtā atklātajiem 8 veselības pamatprincipiem, kurus ievērojot savā dzīvē, katrs var uzlabot savu veselību un to uzturēt labā formā. Tie ir: Uzturs, Fiziskas aktivitātes, Ūdens, Saules gaisma, Atturība, Gaiss, Atpūta, Uzticība Dievam.

Paldies Valentīnai par atsaucību un katram, kas meklē veidus, kā būt veselam, jo tādā veidā mēs dzīvojam ne tikai sev, bet arī parādam savu mīlestību darbos pret sabiedrību, kurā dzīvojam. Jo būt veselam – tas ir lētāk, nekā slimot!

 

This entry was posted in Veselība and tagged , . Bookmark the permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *