Viņš mira, lai dzīvotu Tu

Mācoties augstskolā, mācību priekšmetā uztura tehnoloģija, runājām par to, kā uzturs ietekmē cilvēka fizisko labsajūtu. Visi piekrita, ka tiešā veidā mūsu pašsajūta gan tagad, gan ilgtermiņā lielā mērā ir atkarīga no uzņemtās pārtikas kvalitātes, daudzveidības un sabalansētības. Pasniedzēja stāstīja, ka, ja mēs ēstu veselīgāk, dzīvotu ilgāk. Mana kursabiedrene iesaucās: „Nemaz nav vajadzīgs ilgāk. Tā jau ir pietiekoši ilgi. Nav nepieciešams tā censties.” Šajā atbildē bija jūtamas skumjas par to, ka dzīve uz šīs zemes patiešām dažreiz šķiet „par ilgu”. Dažādas ikdienas problēmas valstī, darbā, ģimenē, problēmas ar veselību, tuvu cilvēku zaudējums… Tas skar mūs katru mazākā vai lielākā mērā.Resurrection (1)

Lieldienas. Kāds tām sakars ar iepriekš rakstīto? Un kā dzīvot patiešām ilgi jēgpilnu dzīvi?

Latvijā un sevišķi Latgalē daudzi cilvēki sevi uzskata par ticīgiem. Par kristiešiem. Vismaz vecākā paaudze atradīs laiku, lai divas reizes gadā apmeklētu baznīcu. Divos gada lielākajos svētkos. Ziemassvētkos un Lieldienās. Un ir zīmīgi atcerēties, ka abi šie svētki ir par Jēzu Kristu. Notikums, ka Viņš dzima un notikums, ka Viņš mira un augšāmcēlās. Un pat laiku (mūsu ēru) cilvēce skaita, – kopš Jēzus dzimšanas.

Kā kristietis var zināt, kā viņam dzīvot, kā izprast Lieldienu notikumus? Kāda tam nozīme 21.gadsimtā? Jēzus, Dieva Dēls, ir teicis: „Stāv rakstīts: cilvēks nedzīvo no maizes vien, bet no ikkatra vārda, kas iziet no Dieva mutes.” (Mateja 4:4) Tātad arī mums kā kristiešiem ir jālūko, ko saka Dieva mute, lasot Svētos Rakstus. Sevišķi tagad, kad Latvijā ir pieejams jaunais Bībeles tulkojums.

„Jo, kā Ādamā visi mirst (dēļ grēkā krišanas – autores piezīme), tāpat arī Kristū visi tiks dzīvi darīti. ” (1. Korintiešiem 15:22)

Šī vienkāršā un reizē neaptveramā patiesība ir tā, ka Jēzus mira, lai dzīvotu Es. Tu. Mēs visi.

Tā tas ir. Lieldienas nav tikai par Jēzu pirms vairāk nekā 2000 gadiem. Lieldienas ir par Jēzu un mums katru šodien. Par šo cerību, kura mums katram tiek dota bez maksas. Jo par to samaksāja Viņš. Pie krusta.

„Tātad grēka alga ir nāve, bet Dieva balva ir mūžīga dzīvība Kristū Jēzū, mūsu Kungā.” (Romiešiem 6:23) Ir tikai divi dzīves iznākumi. Lai mūsu alga nebūtu nāve, jo mēs visi esam grēkojuši, mums ir jānožēlo nepareizi izdarītais un jācenšas dzīvot Dievam tīkamu dzīvi. Kristietība ir praktiska. Algu mēs nopelnam paši sev, bet dāvanu saņemam bez maksas. Tāpēc, ka Kāds mūs mīl.

Lai steidzīgais svētku ritms un troksnis neapslāpē kluso Dieva Vārdu, kas sauc ikkatru uz miera pilnu dzīvi jau šodien un mūžīgu, laimīgu dzīvi nākotnē.

This entry was posted in Svētki and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *