Profesors Aleksejs Oparins ciemojās Adventistu Rēzeknes draudzē

Marta sākumā Rēzeknes draudzi pāršalca vēsts par AleksejaOparina, izcila kristīgās vēstures un arheoloģijas pētnieka, lekcijām Daugavpilī. Daudzu sirdīs iedegās vēlme tās apmeklēt, tomēr tie 100 km turp un atpakaļ…

Bet Kungs uzlūko cilvēka sirds vēlmes, jo priecīgā vēsts bija, ka Rēzeknē 19.martā būs ekspreslekcija. Izrādās, ka Harkovas universitātes medicīnas zinātņu profesors 2007.gadā ir viesojies mūsu Rēzeknes adventistu draudzē un šoreiz, pēc 10 gadiem, ieradās ar lekciju par Efezas draudzi, kas ir no lekciju sērijas “7 draudžu periodi”.

Profesors nodeva sveicienus no 10 Harkovas draudzēm un tad pievērsās tēmai “Efeza-Artemīdas un apustuļu pilsēta”. Ar uzskatāmu prezentāciju palīdzību uz ekrāna iepazinām senās Efezas svarīgākās celtnes un vēsturisko gaisotni. Kas no tā visa ir palicis mūsdienās? Interesanti salīdzināt.

Vēsturiski Efeza bija medību dievietes Artemīdas pielūgsmes vieta. Ārpus pilsētas atradās templis, kas bija viens no septiņiem pasaules brīnumiem. Artemīdas templis bija maģijas, okultisma literatūras, amuletu izplatīšanas vieta. Tagad tai vietā vien daži akmeņu krāvumi, kur tūristiem liegta ieeja, jo tur mājo daudz čūsku…

Pilsēta bija bagāta ostas pilsēta, ko ar Egejas jūru savienoja mākslīgs kanāls. Mūsdienās tas ir aizbērts. Šajā izklaides, elkdievības pilsētā apustulis Pāvils dibināja pirmo draudzi, pats tur pavadīdams 3,5 gadus. Apustuļu darbu 19 nodaļa atklāj efeziešu noskaņu. Par spīti grūtībām apustulis Pāvils tai laikā uzrakstīja 1.vēstuli korintiešiem un arī vēstuli efeziešiem.

Efezā pēdējos 10 dzīves gadus pavadīja apustulis Jānis.

Vēsturisko faktu saikne ar Atklāsmes grāmatas 2.nodaļas vēstījumu par Efezas draudzi atdzīvojās katra klausītāja prātā un sirdī.

Lekciju noslēdza interesanti jautājumi par garīgām tēmām un par veselīgu dzīves veidu, jo profesors darbojas medicīnas jomā.

Aleksejs Oparins uzsvēra, ka mūsdienu liberālā kristietība piedāvā daudzas jaunas idejas, kas nav pamatotas Bībelē, tāpēc ļoti atbildīgi jāpārbauda viss ko dzirdam un lasām. Bībele ir pamats.

Astrīda Vincēviča

This entry was posted in Lekcijas and tagged , , . Bookmark the permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *