Par veselību var arī nemaksāt!

2010. gada 22.augustā Rēzeknē, Adventistu dievnama telpās norisinājās veselības izstāde “Veselība Jūsu rokās”. Pasākumu organizēja veselības klubs “Jauns sākums” no Valmieras, Adventistu Rēzeknes draudze, sadarbībā ar pilsētas domes sociālās aprūpes pārvaldi.

Izstādes filozofija ir balstīta uz Veimaras (Weimar) (ASV) institūta pasaulslavenajiem 8 veselības principiem, kurus ievērojot savā dzīve, katrs var bez papildus ieguldījumiem uzlabot savu veselību. Tie ir: Uzturs, Fiziskas aktivitātes, Ūdens, Saules gaisma, Atturība, Gaiss, Atpūta, Uzticība Dievam. Izejot dažādus veselības testus – tauku procenta noteikšana, kustību-sirdsdarbības tests, glikozes un holesterīna līmeņa noteikšana, plaušu tilpuma noteikšana u.c., veselības izstādes apmeklētāji ar datorprogrammas palīdzību varēja uzzināt savu bioloģisko vecumu.

Interesenti uz izstādi tika aicināti ar vietējā laikraksta “Rēzeknes vēstis palīdzību”, īsziņām tiem cilvēkiem, kas iepriekš apmeklēja draudzes rīkotos veselīgu dzīves veidu popularizējošos pasākumus un tika dalīti arī ielūgumi uz ielām izstādes laikā. Izstādi apmeklēja apmēram 100 Rēzeknes pilsētas un rajona iedzīvotāji.

Lūk dažas apmeklētāju atsauksmes par redzēto un dzirdēto:

Voldemārs Muižnieks (biroja darbinieks):

Es uzzināju par savu holesterīna līmeni un to, ka no veselības pamatprincipiem es ievēroju 5 principus. Tas mani ļoti priecē!

Igors Pavris (izgatavo mīkstās mēbeles):

Principā mana veselība mani apmierina. Esmu patīkami pārsteigts par laipnu apkalpošanu un labu pasākuma organizētību. Arī citiem iesaku apmeklēt šāda veida pasākumus, jo laiku tas daudz neaizņem, bet savas veselības stāvokli būtu vēlams zināt katram.

Edgars Kuvets (mācās tehnikumā):

Pēc izstādes apmeklējuma es sapratu, ka man jāpadomā par ilgāku miegu un pareizu uzturu. Tas noteikti palīdzētu man uzlabot veselības stāvokli.

Visi aptaujātie izstādes dalībnieki izteica savu vēlēšanos padziļināt zināšanas par astoņu veselības principu pielietošanu praktiskajā dzīvē. Kā turpinājums iesāktajam ir plānotas veselības kluba „Jauns sākums” ikmēneša nodarbības. Pirmā nodarbība notiks 10.oktobrī plkst.11.00 Latgales ielā 19, Rēzeknē, Tālrunis uzziņām: 26363166.

Sirsnīgs paldies valmieriešiem par ieguldīto darbu un entuziasmu! Lai Debesu Tēvs jūs visus bagātīgi svētī!

This entry was posted in Veselība, Ziņas and tagged , . Bookmark the permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *