Pateikties par to, kas ir!

No 18-25. septembrim Adventistu Rēzeknes draudzē norisinājās ģimeņu nedēļa. Tās vadītāja Irina Rudzīte bija sagatavojusi lasījumus katrai dienai par dažādām tēmām. Par vecākiem, tēva lomu ģimenē, bērnu audzināšanu, attiecībām starp māsām un brāļiem, vientuļajiem cilvēkiem utt. Katru vakaru lasījums tika lasīts kādā no četrām draudzes mazajām grupām, kas tiekas mājās atmosfērā neoficiālā gaisotnē. Aicināti tika visi interesenti no draudzes un draudzes cilvēku tuvinieki un draugi. Uzsākot tēmu, runājām katrs par savu ģimeni. Piemēram, ja tēma bija par vecākiem, tad stāstījām katrs par saviem vecākiem. Lasījām lasījumu. Un lūdzām kopā par mūsu visdārgākajiem cilvēkiem.

Vakari izvērtās ļoti interesanti un saistoši, jo katra tēma bija aktuāla un bija arī iespēja iepazīt draudzes locekļus no cita skatpunkta – no attiecību un ģimenes. Dažos vakaros piedalījās arī draudzes locekļu radinieki, kas neapmeklē dievkalpojumus un citkārt nenāk arī uz mazajām grupām.

Nedēļas beigās bijām uzkrājuši daudzas atziņas – piemēram, ka Jēzus arī bija vientuļš. Bet būtībā mēs neviens neesam vientuļš, jo katram mums ir kāds tuvāks vai tālāks radinieks. Bet ja nē, tad vienmēr atradīsim kādu, par ko parūpēties un Debesu Tēvs mums vienmēr ir blakus.

Interesants bija arī lasījums par nemīlēto Jēkaba sievu Leu, kurai sākumā bija grūti pieņemt to, kā iekārtojusies viņas dzīve, bet beigās viņa to pieņēma un nolēma nekoncentrēties uz to, kā nav, bet pateikties par to, kas ir. Un tāpēc viņa savam ceturtajam dēlam deva vārdu Jūda, kas nozīmēja “Tagad es slavēšu To Kungu.” (1.Mozus 29:35) Dievs Leai bija sagatavojis necerētu atzīšanu. No Jūdas pēcnācējiem ir dzimis ķēniņš Dāvids un vēlāk arī Mesija Jēzus Kristus. Tāpēc mums katram ar pazemību jāpilda tie mazie un lielie pienākumi, ko mums uzticējis Dievs. Un jāpateicas par to, kas ir, nevis jādomā par to, kā nav. Šī un vēl daudzas citas atziņas bija uzkrātas pēc šīs nedēļas. Novēlu šādu pieredzi izmantot arī citās draudzēs. Tas satuvina savā starpā, ar Debesu Tēvu un mūsu tuviniekiem.

Elīna Ģipsle

This entry was posted in Ziņas and tagged . Bookmark the permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *