Saplānot laiku tikai divatā

Vienā no aukstajiem decembra vakariem Septītās dienas Adventistu Rēzeknes draudzes ģimenes sapulcējās, lai bagātinātu savu laulības dzīvi ar zināšanām un praksi no Svētajiem rakstiem. Ģimeņu vakara tēma bija „Jūsu laulības ģenerālais plāns.”

Sākumā mazliet iesildījāmies, katrs pastāstot, kur esam pabijuši pēdējā gada laikā kopā ar ģimeni. Bija iespēja iepazīties ar vizualizētu prezentāciju uz lielā ekrāna par katra laulātā pāra slepenajām izvēlēm. Kāpēc slepenās? Jo sākumā tās neviens neredz, bet beigās tās visi redz mūsu laulības dzīves gaitā. Vai tās ir nesušas bagātīgas svētības vai diemžēl postu? Interesanti, ka jau Bībeles pirmās lappuses liecina par to, ka katram cilvēkam ir jāizdara sava personīgā izvēle. Kā atceramies, kad grēkā krita Ieva un Ādams, tad Dievs viņiem jautāja, kas noticis, tad viņi vainoja savā nepareizajā izvēlē kādu citu. Ieva – čūsku, Ādams – Ievu. Bet Dievs viņiem lika nepārprotami saprast, ka katram vajadzēs atbildēt par savas personīgās izvēles sekām. Ar šo stāstu var iepazīties 1.Mozus 3.nodaļā. Tāpēc arī mums, laulātajiem draugiem, jāiemācās izvērtēt izvēles un seku svarīgumu.

Vakara praktiskajā daļā katra ģimene, kopā 8 pāri, saņēma laulības ģenerālplāna veidlapu, uz kuras rakstījām savas laulības redzējumu – plānus, mērķus, sapņus un rakstvietas no Bībeles, kas katrai ģimenei bija izvēlēts kā moto. Interesanti, ka dzīvē bieži ir tā, ka cilvēki plāno izglītību, karjeru, bet laulības plāna, kā likums, nav. Laulībā, ceram, ka viss sanāks labi – tā vienkārši, pats no sevis. Kaut gan šajās attiecībās jāpavada visa dzīve… Tā kā Dievs ir kārtības Dievs, tad Viņš mūs aicina būt plānotājiem. Jo tikai nezinot, kurp dodamies, derēs jebkurš ceļš.

Rēzeknes draudzē ģimeņu vakars ir vienmēr gaidīts pasākums. Tas pulcē kuplu pulku mācīties gribētāju kāda ģimenes pāra mājās vai viesu namā neoficiālā gaisotnē. Vakars vienmēr tiek pavadīts pie kopīga uzkodu galda. Iegūtās zināšanas ir nesušas svētības ģimenes vakaru dalībnieku dzīvēs. Paldies visiem, kas ir kalpojis šajā jomā Rēzeknē pēdējo gadu laikā: Mikum un Larisai Kaimiņiem, Lidijai Neikurei (ģimenes konsultante, vieslektore, Ukraina), Vitālijam un Irīnai Mačņeviem, Dainim un Irīnai Rudzīšiem! Lai Dievs svētī Jūs un Jūsu ģimenes!

 

This entry was posted in Attiecības, Ziņas and tagged . Bookmark the permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *