Atvērts Ģimeņu klubs Rēzeknē

20.janvārī Rēzeknē uz pirmo kluba „Laimīga ģimene” nodarbību bija aicināti visi interesenti. Apmēram 30 cilvēki bija iekārtojušies pie skaisti noformētiem galdiņiem, lai neoficiālā gaisotnē mācītos būt laimīgam un darīt laimīgus līdzcilvēkus.

IMG_5973Iepriekšējā gada novembrī pilsētas iedzīvotājiem bija iespēja piedalīties seminārā ar nosaukumu „Laimīgas ģimenes noslēpumi”, ko organizēja Septītās dienas Adventistu Rēzeknes draudze ar Rēzeknes domes atbalstu. Tā apmeklētāji aptaujas anketās norādīja, ka noteikti vēlētos, lai pilsētā būtu līdzīgi pasākumi. Jo visi bija vienisprātis, – attiecību tēma ir aktuāla, un, lai spētu dzīvot laimīgi, ir nepārtraukti jāizglītojas. Seminārs bija labi apmeklēts, pirmajā dienā bija 65 klausīties gribētāji, bet pēdējās tā dienās tie jau bija ap 120 apmeklētāji. 

Tāpat, Rēzeknes ielās tika aptaujāti pilsētnieki par šāda kluba nepieciešamību, kas 95 % gadījumu atbildēja apstiprinoši.

Tieši šī iemesla dēļ brīvprātīgo grupa: Vitālijs un Irina Mačņevi, Dainis un Irina Rudzīši, Nikolajs Jarmončiks, Iveta Mačņeva un Imants Ģipslis kas organizēja semināru, nolēma darbu šajā jomā turpināt.

IMG_5955Pirmās nodarbības ar nosaukumu „Mēs tikko sākam” ievadā katram atnācējam bija jāatbild uz dažiem jautājumiem par to, ko viņam personīgi nozīmē atzinības vārdi ģimenē, darbā un sabiedrībā. Kā tie ietekmē ikdienu.

Pēc īsas diskusijas kluba vadītājs Vitālijs Mačņevs iepazīstināja ar prezentāciju par iepriekšminēto tēmu, kurā pastāstīja, ka stipras ģimenes atšķiras ar to, ka izsaka viens otram atzinības vārdus. Tāpat atzinības vārdi pasvītro personības nozīmīgumu un uzlabo gan fizisko, gan garīgo veselību. Pat viedais Sālamans ir teicis šādus vārdus: „Priecīga sirds dziedina vainas, bet sagrauzts gars izkaltē kaulus.” (Sāl.pam. 17:22, Bībele) Izrādās, ka pozitīvas emocijas, ko šajā gadījumā rada atzinīgi vārdi, patiešām izraisa bioķīmiskas izmaiņas šūnu līmenī cilvēka organismā, kas veicina imunitātes nostiprināšanos.

Vitālijs un Irina Mačņevi jau daudzus gadus Rēzeknē ir ģimeņu vakaru vadītāji, kas pulcē apmēram 10 pārus reizi divos mēnešos, lai kopā mācītos būt laimīgiem. Ģimeņu vakari tiek vadīti, pamatojoties uz iepriekš minētā semināra kristīgās ģimeņu konsultantes, lektores Lidijas Neikurs (Ukraina) izstrādātajiem materiāliem.

Mačņevu ģimene audzina četrus bērnus un cenšas zināšanas, ar kurām dalās, praktizēt arī paši savā personīgajā dzīvē. Tāpēc daudzi par šo ģimeni varētu apgalvot, ka viņi ir laimīgi!IMG_5957

Nākamā kluba nodarbība plānota 17.februārī, plkst. 16.00, 3.vidusskolas aktu zālē, Tēma „Iemīlēšanās. Kā atšķirt mīlestību no iemīlēšanās.”

Kā pastāstīja Vitālijs: „Aicināts ir ikviens, jo attiecību tēma skar ikvienu. Tas nav pasākums tikai ideālām un laimīgām ģimenēm. Bet katram. Mēs katrs dzīvojam sabiedrībā un esam dažādu veidu attiecībās ar līdzcilvēkiem. Lai cilvēks vadītu auto, viņš pirms tam mācās, līdz iegūst auto vadītāja apliecību. Tāpat ar jeb kurām citām prasmēm mūsu pasaulē. Bet kā ir ar attiecību, ģimenes veidošanu? Cik daudz esam gatavojušies, lai būtu laimīgi attiecību jomā? Ar veiksmi te nepietiks. Nāksim kopā, lai draudzīgā gaisotnē to pārrunātu un kļūtu bagātāki, zinošāki un laimīgāki.”

Tālrunis uzziņām.: 29333187 (Vitālijs)

 

This entry was posted in Ģimene, Ziņas and tagged , . Bookmark the permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *