Bīskaps uzrunā draudzi Latgales sirdī

Pēdējā oktobra sestdiena bija īpaša Rēzeknes un Ludzas draudzēm, jo Rēzeknē viesojās Septītās dienas Adventistu Latvijas draudžu savienības jaunievēlētais bīskaps Vilnis Latgalis ar ģimeni.

Uzruna bija par to, kā darīt Dievu zināmu Latvijā šodien. Nevis Viņa Vārdu, bet būtību. Pasaule līdzinās bēdīgi slavenajam kuģim Titānikam, kas uzpeldēja aisbergam un tajā radās sūce, kas izraisīja kuģa bojā eju. Tāpat ir ar mūsu Zemi. Mēs šobrīd dzīvojam laikā, kad „sūce” ir jau izveidojusies. Laika ir maz. Mēs nezinām, kas notiks rīt, tāpēc mums jābūt modriem savā kristīgajā dzīvē jau šodien. Viņš arī atgādināja, ka Dievs mūs aicina būt patiesiem kristiešiem un Dieva bērniem visur, kur mēs atrodamies. Ja Kristus dienās Viņa rakstura pievilcība aicināja sekot cilvēkus Viņam, arī mūsdienās, mums esot ciešās attiecībās ar Viņu, cilvēki gribēs sekot Jēzum.

Pirmatnējā draudze, kas aprakstīta Apustuļu darbu grāmatā, vienprātīgi palika lūgšanās. Un Dievs darīja varenas lietas. Viņš draudzei pievienoja trīs tūkstošus cilvēku. Tas ir kā paraugs mums šodien. Pirms katras lietas, ko plānojam, nopietni lūgt Debesu Tēva prātu un vadību.

Man, klausoties svētrunu, kā loģisks turpinājums tai, atausa atmiņā trāpīgs citāts no Patmos izdevniecības nesen izdotās grāmatas „Izlaušanās pie Dieva”, autors Džims Honbergers: „Agrīnās draudzes vēsture ir atainota Apustuļu darbu grāmatā. Apustuļu darbu, nevis Apustuļu doktrīnu grāmatā, nevis Apustuļu uzskatu grāmatā, nevis Apustuļu svētrunu grāmatā, bet darbu grāmatā. Darbi ir patiesā evaņģēlija pazīme: „No viņu augļiem jums tos būs pazīt.” (Mateja 7:16) [84.lpp]

Pēc dievkalpojuma notika tikšanās ar bīskapu, kur varēja dzirdēt par viņa ceļu pie Dieva. Tika uzdoti jautājumi par Latvijas draudžu savienības darbību, pārmaiņām, par izdevniecības darbu – E.G. Vaitas darbu tulkošanu, iespiešanu un izplatīšanu, kā arī plāniem draudzēm reģionos un sadarbību ar citām konfesijām. Tikšanās noslēgumā Vilnis Latgalis Rēzeknes un Ludzas draudzēm novēlēja lūgšanās vērsties pie Dieva, lai atrastu labākas metodes kalpošanai tieši tur, kur mēs katrs atrodamies.

Paldies Vilnim Latgalim par dzīvu, piemēriem bagātu uzrunu. Lai Dievs stiprina gan garīgi, gan fiziski šo Dievam dārgo ģimeni turpmākajā kalpošanā!

 

This entry was posted in Ziņas and tagged . Bookmark the permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *