Mikus Mezītis, fizioterapeits no Valmieras, uzstājās veselības konferencē Rēzeknes skolēnu vecākiem

30.martā Rēzeknē Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” notika Rēzeknes pilsētas skolēnu vecāku konference. Šoreiz konferences tēma bija “Bērnu veselība vecāku rokās”.

Šī gada tikšanās mērķis bija palīdzēt vecākiem veicināt bērnu veselīgu dzīvesveidu, risināt esošās veselības problēmas un izglītot vecākus veselības saglabāšanas jautājumos. Konferences gaitā tika aktualizēti jautājumi par bērnu veselību Rēzeknē, kā arī par reālām iespējam sportot.

Šoreiz uzstāties bija aicināta Rēzeknes pediatre Lilita Studene, Rēzeknes pilsētas IP metodiste sporta jautājumos Tatjana Tokareva, sporta pārvaldes speciāliste Valentīna Svilāne, kā arī Mikus Mezītis – fizioterapeits no Valmieras (adventistu draudzes loceklis).

Pēc bērnu veselības izstādes Rēzeknē, kas norisinājās pagājušā gada vasarā, misijas gada ietvaros Rēzeknes draudzē, Rēzeknes pilsētas skolēnu vecāku padomes pārstāvis aicināja kādu veselības speciālistu, kas pārstāvēja Latvijas veselības misiju jau minētajā izstādē, uzstāties ar praktisku uzrunu par bērnu veselības veicināšanas jautājumiem.

Tieši Mikus no visiem speciālistiem konferencē vecākiem bija aicināts runāt visilgāk. Viņš pastāstīja par veselīga uztura nozīmi bērnu dzīvē un kas ir galvenie pieturas punkti, pie kuriem noteikti būtu jāpieturas, kā piemēram, vairāk domāt par svaigu augļu un dārzeņu lietošanu uzturā, vairāk pilngraudu produktiem, maksimāli izvairīties no cukuru saturošiem produktiem, uz ekrāna demonstrējot, cik daudz cukura ir vienā gāzētajā dzērienā. Speciālists pieminēja, ka veselīga uztura piramīda, kuru cilvēki zina, šobrīd ir apgriezta kājām gaisā un tādā veidā tā nevar nostāvēt, tāpēc gan bērnu, gan vecāku veselības tiek sabojātas. Tika uzsvērts, ka pārtika ir kā celtniecības materiāls mūsu bērnu un mūsu pašu organismam, tāpēc ļoti būtiski ir izvēlēties pašus atbilstošākos materiālus.

Mikus dalījās arī savā pozitīvajā pieredzē par ģimenes dzīvi laukos, kā viņš ar ģimeni cenšas darīt labāko, ko var, šajā jautājumā. Kā zināms, laukos pozitīvais nav tikai pašu izaudzētie produkti, bet arī svaigs gaiss, kustības, mazāk stresa. Un droši vien jūs, dārgie lasītāji, varat paturpināt šo pozitīvo aspektu uzskaitījumu.

Viņš arī ieteica praktisku padomu, ejot iepirkties veikalā ar bērniem, noteikti pārrunāt ar bērnu, pēc kā konkrēti mēs šoreiz ejam un tas palīdzēs izvairīties no nevēlamiem produktiem groziņā.

Visi klātesošie varēja  baudīt arī Mikus atvestos garšīgos un veselīgos cienastus. Tāpēc konferenču zālē varēja dzirdēt daudzus sajūsmas apliecinājumus no klātesošajiem vecākiem par to, ka veselīgs ēdiens patiešām varbūt arī garšīgs.

Konferenci noslēdza, Lidija Ostapceva, Rēzeknes pilsētas skolēnu vecāku padomes priekšsēdētāja, ar vārdiem, ka par veselību rūpēties ir pamatvajadzība, bet atcerēsimies arī rūpēties par jauku, sirsnīgu atmosfēru ģimenē. Jo arī tas ir ļoti, ļoti svarīgi.

Paldies ik katram, kas piedalījās šīs konferences tapšanā, bija tiešām vērtīgi!

Konferencē biju arī es: Elīna Ģipsle

This entry was posted in Veselība, Ziņas and tagged . Bookmark the permalink.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *